První týden 

Aneb jak to zatím jde…

Nejvíc toho chceme asi po Vincíkovi. Přesun do jiné země, kultury a prostředí, jako po holkách, navíc přesun do pokojíčku a odplínování. Taky tady nemají jeho oblíbené tvaroháčky a zatím jsme nenašli náhradu. A nejvíc z dětí se potí a tak má pořád potničky po celých zádech. Musím se víc zaměřit na mytí, chce to alespoň dvakrát denně sprchu a mýdlem umýt. Kupodivu to ale zatím zvládá docela dobře, ani není nějak extra protivný, jen když jsme moc dlouho doma, tak hází věcmi na zem z dlouhé chvíle. Když se ale něco děje, je ve svém živlu a snese i vedro, i to, že ho pořád někdo fotí. Moc se mu ale nelíbí, když někteří horliví Číňani chtějí fotku s ním  v náručí. Je pravda, co se píše, že je všude středem pozornosti. Naštěstí Lilly už je dost velká, tak jí maximálně zdraví nebo tak, té by se to nelíbilo jako malé vůbec. 

Jinak na odlišné jídlo jsou naštěstí děti díky Lvovi docela zvyklé, tak to problém není. 

Vincent je zatím nadšený ze zážitků, jízdy na skútru s tátou a všeho nového… 

Lilly se tváří jako že je všechno v pohodě, akorát zlobí s jídlem a nejraději by jedla jen suchu rýži se sojovkou. S Thajci, Číňany a dalšími a jejich zájmem problém nemá, v pohodě se s thajskými dětmi kamarádí v bazénu a ani jí nevadí jazyková bariéra. 

To Mayka má s absencí českých kamarádů větší problém. Pokouší se taky kamarádit s místními dětmi v bazénu, snaží se mluvit anglicky a učí se i thajsky základní fráze (a jde jí to asi dvakrát rychleji, než mně), ale asi to není zatím ono… Uvidíme časem, jestli to bude lepší. Jinak to ale vypadá, že je taky v pohodě. 

Se školou to ale není tak jednoduché, v jedné nikdo není (prázdniny) a ve druhé nám řekli, že i se zápisným a dalšími poplatky si máme připravit asi 260,000 thb, což je i krát 0.7 pořád o dost víc, než jsme počítali. Tak nakonec budu mít holky v domácí škole do konce tohoto školního roku a pojedeme podle učebnic, co máme s sebou. V srpnu pak holky vyzkouší a oznámkují a dostanou vysvědčení. Oficiálně jsou dlouhodobě omluvené z docházky s tím že učivo doplníme doma, tak to není problém.  

Do té doby se musíme rozhodnout, jestli tady budeme zůstávat delší dobu nebo to zabalíme v tom srpnu. Zatím je to nerozhodně… 

Advertisements

2 responses to “První týden 

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s