Šestý smysl?

U nás doma ukazuje Vincent stále na jeden stejný horní roh místnosti a prý bububu. Dneska se probudil kolem desáté a pak se ujišťoval asi půl hodiny stále dokola „bububu nneá ni, py bububu, pápápá, máma nená“ bubák nedělá nic, jdi pryč bubáku,…  Máma nedá…

U jedné babi ukazoval na místo v ložnici a prý „bububu du“ duch (poprvé to slyšel u krtečka).

A na té chalupě, co jsme teď byli, ukazoval zase pořád dokola ke stropu a prý „bububu paí naoe, ňam“ paní nahoře… Vyprávěla jsem to dneska tchyňce, která tam byla naposledy před třiceti lety (jsou s tchánem dlouho rozvedení) a ona, osoba, která naprosto nevěří na nějaké nadpřirozené úkazy, racionální bankovní úřednice, povídá, že jí to nepřekvapuje, že byla zvědavá, s čím přijedeme (spali jsme tam vůbec poprvé, Lev má se svým otcem velmi komplikovaný vztah a za posledních asi deset let viděl tchán May třikrát a Lilly a Vince jednou. Na to, že taky žije v Praze.. ale to set nepatří…)

Mno. Já to mám tak, že věřím tomu, že kolem nás se děje spousta věcí „mezi nebem a zemí“, které třeba někdo vnímá intenzivně a někdo skoro vůbec. Otázka nastavení a později přesvědčení.

Tak jsem zvědavá, jak to bude u Vince…

btw říkáte dětem, že bubáci / duchové / strašidla nejsou?

Advertisements

6 responses to “Šestý smysl?

  1. Rikame, ze bubaci nejsou. Ale snazim se byt v tehle rezolutnich prohlasenich opatrna. Takze dost casto rikam neco v tom smyslu, ze ja si myslim, ze nejsou, ale nekteri lide mohou verit, ze ano (neni treba jen u bubaku, ale lze obecne vztahnout celkem na cokoli).

  2. No, před mnoha lety bych říkala, že bubáci a duchové nejsou zcela rezolutně. Před pár lety už bych to asi říkala hlavně proto, abych dítě uklidnila. Dnes už říkám (když mi třeba malá vypráví, že s kamarádkami ve škole vyvolávaly z legrace duchy), ať to nedělají, že to je nebezpečná hra. Slyšela jsem už (i od známých) tolikrát, že cosi kdesi vyháněli (a pak bylo vše ok). Slyšela jsem nedávno od našeho čchi kungového mistra, že se jim proháněl po domě jeho mrtvý otec (shazoval věci a tak) a odešel až v okamžiku, kdy jeho matka prodala všechny věci, co otec sbíral (lpění asi holt opravdu není dobrá věc). Věřím tomu, že kdo s s tím nezahrává, nepřivolává to, nemyslí na to a nechce to poznat, tak je k sobě nepřitahuje a možná je ani nevnímá (můj případ). A pak jsou ti, kteří jsou příliš zvědaví 😦 Čas od času čtu Alue a ať si o tom, co píše, myslím cokoliv, některé věci už neberu na lehkou váhu, protože zjevně to spousta lidí řeší a má s duchy velké problémy (kdybych to předtím neslyšela např. od kamarádky, která se přestěhovala do starého statku na vesnici, nebrala bych to tak vážně). Alue říká něco podobného – nepřivolávat, nepřivolávat, z toho koukaj problémy. Jo a má na webu i návody, jak se jich zbavit. No a včera jsem se vrátila z dvoudenního pobytu na starém zámku. Citlivější osoby tam prý do sklepů (cca z 12? století) nechodí…

  3. Tak ja tohle nikdy rikat nebudu, protoze na tyhle veci jsem desnej srab a verim jim, taky verim, ze neco proste je..babicka jako dite meli za sousedy okultisty a bezne se u babicky doma zstavalo, ze jim padaly veci z knihoven, rozbijely se marmelady a zabouchavaly dvere, ja delala pruvodkyni na zamku a taky jsem tam zazila hodne neprijemnou noc..jinka mini chlapik taky porad ukazuje na jeden roh a dokonce tam nekdy i mava to me uplne mrazi, stejne jako mojji mamu, jen Amik rika, ze jsme cvoci, bych chtela, aby nekdy neco takovyho zazil a pak by videl!

  4. Obávám se, že nezbývá než věřit… Tohle není dětská bájná lhavost, rozmar, náhoda. Máme podobnou zkušenost, včetně jedné té, když jsme z pokojíčku slyšeli výskání, smích prcka, jako při škádlení. Koukli jsme chůvičkou, co tam tropí a: naskytl se stejný obraz, jako kdyby tam s ním někdo byl a třeba hrál takové ty „škádlivky“ (nadšené napětí, soustředěný pohled, pak výbuch smíchu až do zakuckání, pak zase soustředění-smích.soustředění…) – akorát tam byl (viditelně) sám.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s