You are doing it wrong

Zajímavé čtení. Omlouvám se, nestíhám překlad…

Family physician, psychologist and author Leondard Sax wants parents to know that they are “raising kids wrong.” (Austin American Statesman)

By Nicole Villalpando

Austin American Statesman

Family physician, psychologist and author Leonard Sax wants parents to know that they are “raising kids wrong.” The author of “Boys Adrift” and “Girls on the Edge” has written a new book, “The Collapse of Parenting: How We Hurt our Kids when We Treat them Like Grown-Ups.

“Most American parents are completely confused and going utterly in the wrong direction,” Sax said. “There’s a collapse of understanding what parenting involves.”

>>Follow-up: See parents‘ reaction to Dr. Sax’s advice

In his book, Sax offers a scenario in which parents and a 6-year-old child, who had a sore throat, came into his office. When he said, “Next I’m going to take a look at your throat,” the mother asked for the child’s permission, saying, “Do you mind if the doctor looks in your throat for just a second, honey? Afterward we can go and get some ice cream.”

That led to the child refusing to have the doctor look in her throat to do the strep test and the child having to be restrained to get the test accomplished.

>> Read more trending stories  

“It’s not a question,” Sax said. “It’s a sentence: ‘Open up and say, ‚Ahh.“ Parents are incapable of speaking to their children in a sentence that ends in a period,” he said. “Every sentence ends in a question mark.”

Some parenting experts told adults that they should offer their children choices instead of telling them what to do and parents believed them, he said.

The hierarchy of parent over child no longer exists, he said. Instead of parents exercising their authority because they know what’s best, they are focusing on making children happy and boosting their self-esteem.

“They now see their job as facilitating whatever a kid wants to do,” he said.

>> Read more trending stories

Instead, Sax said, a parent’s job is to teach children right from wrong, teach them the meaning of life and keep their children safe.

“In doing that job, you’re going to do a lot of things a child won’t approve of and not understand,” he said. Sometimes, you have to be the bad guy.

– See more at: http://m.houstonseagle.com/news/lifestyles/parenting/physician-parents-youre-doing-it-wrong/np69X/#sthash.3p5twqNC.dpuf

Advertisements
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 responses to “You are doing it wrong

 1. Ti emeričani… já jen čekám, kdy někdo scvokne z toho, že jim děti skáčou po hlavě. Ale v USA už má každý psychoterapeuta, ale ještě jim to asi nedošlo…. :-(( Asi jsou málo sobečtí… nebo já moc??? 🙂

  • No s těmi zákony, že nesmíte nechat např. desetileté dítě „bez dozoru“ na vlastní zahradě nebo před domem na hřišti mi to připadá už hodně mimo… Od té doby, co jsem tam byla, se to hodně posunulo…

   • Posunulo k tomu, že „bez dozoru“ ne, nebo od toho? Já tohle slyšela. I jsem slyšela to haló, když nějaká matka měla tu „odvahu“ pouštět syna někam samotného. Pravda je, že třeba na Srí Lance tohle fungovalo ale taky. Holka, tak 12, 13 let, nepadalo v úvahu, že by někam šla jen tak sama bez doprovodu. Asi je to dané i tím, že to byla holka. No, tohle hlídání holek není jen záležitost islámu…

   • K tomu, ad absurdum… Ta kauza byla o tom, že matka pustila tuším 12 -leteho syna dvě stanice metrem.

   • Proboha, když si vzpomenu, kde všude jsem ve 12 letech sama jezdila….
    Kdesi jsem četla, že v dětech jen prohlubujeme pocit, že svět je strašně nebezpečný… zaděláváme jim na neurózy, paranoie atd.
    Kde se to najednou vzalo, ten náš pocit, že je nebezpečno. Ve srovnání se středověkem si člověk může vyrazit do lesa, aniž by se musel bát, že ho tam zabijou lapkové… o válkách nemluvím. Asi je nám tuž fakt moc dobře a lidi zapomněli, co je opravdu nebezpečné…

   • Kde se „to“ bere? Posuď každý sám – kam všude a do kdy dítko doprovází :); s těmi zákony – na nezajištění dozoru, byť na vlastní zahradě vás nachytají klidně i tady – stačí „starostlivý“ soused; „je to holka“ – používá hodně rodičů – a feministky mlčí 🙂

   • Je u nás nějak zákonně dané, od kdy třeba mohou děti chodit sami ze školy? Být sami doma a tak? Já jsem před nedávnem viděla kupu prvňáčků, jak jeli z jednoho většího města sami k sobě na vesnici po vyučování. Jeden seděl vedle mě v autobuse. To byl ten, jak tvrdil, že neprojde druhou třídou, protože má občas trojky….

   • Zákon konkrétně takhle zaměřený není. Ani u nás, ani jinde. Píše se o odpovědnosti rodičů – a její zanedbání řeší prvoinstančně OSPOD (v júesej mají obdbobný institut – ne jeden). Začíná se de facto „přestupkovým“ řízením. Ponechání dítěte bez patřičného dozoru vzhledem k věku, rozumovým schopnostem, zdravotnímu stavu atd. atd. (taky třeba „zahálčivý život u počítače“ – u kyberšikany …)

 2. Link ve tvém článku neotevřu, mimo prvního a ten je v rozporu s diskusí tady a ve schodě s tím, co si myslím já, stará žena.

  Leonard Sax říká: Rodiče nejsou schopni mluvit ke svým dětem rozkazovací větou.
  Rodiče by měli být zaměřeni, na pomoc dětem, rozvíjet dovednosti, jako je sebeovládání, pokoru a svědomitost.
  Jeden bod ironie: je to generace rodičů, kteří tráví více času s dětmi, než kterákoli předchozí generace. Přesto tato generace tráví čas tím, že pendluje s dětmi od jedné mimoškolní aktivity k další, nebo tráví čas děláním práce za ně.
  Vezměte obrazovky z ložnice. To zahrnuje mobilní telefony, počítače, televizory, videohry. Děti jsou chronicky zbaveny spánku, což vede k špatnému chování a může být i důvodem, proč jsou děti s diagnózou ? duševního zdraví ?
  Naučí pokoře. Dejte lekci, které ukazují dětem, že nejsou tou nejdůležitější osobou na světě. Musejí být schopni vidět svět přes další čočku a musí být schopné zvládnout odmítnutí, nebo selhání.
  Měla by být prosazována lekce poctivosti a integrity. To znamená, že váš skvělý kluk, který podváděl obdrží 0.

  S názory pana doktora jsem zajedno, ne vše jsem přeložila a dala do
  souvislosti a také nevím o čem je v podstatě řeč, to ostatní mě nefunguje.
  Píši to tobě Sedmikrásko, nepřišla jsem diskutovat s nikým jiným. Dobrou noc děvče

  • V podstatě s tím souhlasím, jsme už u druhého extrému. A žádný extrém nedělá dobrotu… Občas si sem dám zajímavý článek, abych se mohla podívat i později, kdyby náhodou zmizel… A třeba se bude hodit i někomu jinému

 3. No souhlas, určitě. Já jsem hodně liberální rodič, ale o některých věcech se prostě nediskutuje, vyšetření u doktora, přecházení ulice za ruku atd.

  „(…)a parent’s job is to teach children right from wrong, teach them the meaning of life and keep their children safe.

  “In doing that job, you’re going to do a lot of things a child won’t approve of and not understand,” he said. Sometimes, you have to be the bad guy.“

  To je přesně můj názor. Děti miluju, nemám touhu je drezírovat a chci si s nimi užít co nejvíc prima času, ale nejsem jejich kamarád, jsem jejich máma, mám za ně zodpovědnost – za jejich život a zdraví a za to, aby si zvykli, že ne vše na světě se může točit podle jejich přání a je nutné brát ohled na ostatní lidi a objektivní okolnosti.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s