Vincent sedmiměsíční

FTR 🙂 

Vincent je pořád neuvěřitelně komunikativní a usměvavý. Usmívá se na plné kolo i na cizí lidi, ale pochovat se nechá jen od rodiny.

Většinou se mi povede odhadnout včas „moment zlomu“ a dát ho spinkat dřív, než to dojde k hysterickému pláči, tak ani moc nepláče. Když má hlad nebo žízeň, začne dělat „mmm“ nebo mlaskat. Sní toho poměrně dost, snídani většinou dětskou sušenku, svačinu kelímek přesnídávky, oběd zeleninku s masem, svačinu zase přesnídávku a k večeři banán, protože kaše odmítá nebo jsem zatím nepřišla na takovou, která by mu chutnala. K tomu pořád kojím, pořád po cca dvou hodinách, v noci spí maximálně 3 – 4, pak už zase po dvou. Sápe se po čemkoliv, co jím nebo piju já nebo holky. Miluje brambory, těstoviny a pečivo a pak banány, ovocné přesnídávky jak které. Taky chce pít mezi jídlem, to jsem předtím neznala.

Začíná i mluvit, povídá slabiky TA, BA, GA, DA, MA, různě zkouší i jinak broukat a výskat a prskat. Krmení v lehátku je občas trochu boj, chtěl by se krmit sám, ale to mu ještě pochopitelně nejde. Tak mi alespoň plácá do ruky a snaží se trefit lžíci.

Jenže zatím nesedí, pohybově se to teď nějak zaseklo, pořád se otáčí na bříško, z bříška na záda výjimečně, to se spíš vzteká a čeká, až ho někdo otočí. Pak se otáčí na bříšku kolem dokola a couvá. Sem tam zvedne zadeček, ale většinou dělá pořád letadlo, nebo se vzpírá na natažených rukou.

Váží k osmi kilům a měří asi 70 cm, ale to je domácí měření a vážení.

Advertisements
Příspěvek byl publikován v rubrice Vincent. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 responses to “Vincent sedmiměsíční

  1. V kalendáři je dneska Vincenc, tak jsem si na vás vzpomněla 🙂 na sezení má fakt čas, to spíš to pérování a otáčení by to chtělo 🙂

  2. Tak to máme hodně podobně až na to jídlo 🙂 Snídani a svačinu má Nutrilon, po poledním spánku má maso a zeleninu, pak má ovoce s dětskou sušenkou a večer kaši. Jede už asi pátou značku, nerozlišuje, u každého sousta dělá amm, amm 🙂 a pořád kecá! ťa-ťa je nejoblíbenější a opravdu je to táta – říká to tátovi a když vidí jeho fotku, tak začne taky .-) jsou to borci malí 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s