Changing Education Paradigms…

http://new.ted.com/talks/ken_robinson_changing_education_paradigms

Geniální… kéž by bylo víc takových osvícených lidí (je s podivem, že přes ten současný systém jsou vůbec nějací…)

Advertisements
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 responses to “Changing Education Paradigms…

 1. ttp://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zkuseny-pedagog-hovori-o-tom-jak-celit-spratkum-telesnych-trestech-i-o-strasne-urovni-vysokoskolaku-a-gymnazii-301633

   • pominu, že představa p.Robinsona je v praxi neuskutečnitelná. v CR neexistuje prokazatelná studie o ADHD podobná té jeho/nehledě k tomu, že ne každé diagnostikované dítě ADHD opravdu má – na druhou stranu spousta se jich k posouzení ani nedostane – a ne každé dítě je rozumově dostatečně nadáno/. V tom linku se totiž uvádí zásadní rozpor – nemohu diskutovat s dítětem, které nemá základní znalosti a vědomosti. Jsou školáci, co mají vlastní názor- a v páté třídě neumí základní početní operace. Odpustˇ, že píši tak syrově- o školství jsem díky dětem poučena víc než bych toužila. Na druhou stranu mě třeba mrzí, že se tolik řeší „práva“ běžných, že na jiné nezbývá prostor. Málokdo třeba ví, jak moc rodičů vozí svoje děti do školy (školky) i 40km denně(40tam,40 zpátky), protože blízká je nevezme… atd. atd.

   • to mas nejspis pravdu s tim, ze to je zatim, minimalne v ceskych podminkach, neuskutecnitelne, i kdyby jen z duvodu nedostatku financi…. ale jinak, pokud jsem to spravne pochopila, tak ADHD nebylo to hlavni z te prednasky…

   • je to ekonomicky neuskutečnitelné nejen v čr.Vážím si jeho nápadů – ale s premisou a jejím neustálým opakováním (přednáška How scholl kills..), že ADHD je POUZE potlačovaná kreativita a nepochopení, nemohu souhlasit. Teorie je de-facto postavena na neexistenci ADHD.

   • chapu… nicmene ta cisla o tom, kolik deti je pod ruznymi farmaky v USA, kvuli diagnoze ADHD, jsou naprosto strasidelna… a nemyslim si, ze by tolik deti opravdu potrebovalo tak silna psychofarmaka…

   • treba tady pomerne slusny zdroj * 6.4 million children in the U.S. (11 percent of 4-17 year olds) were reported by their parents to have received an ADHD diagnosis from a healthcare provider, a 42 percent increase from 2003-04 to 2011-12.
    * Over 3.5 million children in the U.S. (6 percent of 4-17 year olds) were reported by their parents to be taking medication for ADHD, a 28 percent increase from 2007-08 to 2011-12.
    http://www.sciencedaily.com/releases/2013/11/131122112708.htm

   • to rozhodně – souhlasím. A není třeba se dívat do Států – „medikace“ je i tady, a děsivá.

 2. To už jsem kdysi viděla… ale ten způsob podání je fakt tak geniální (obsah taky tedy…), že jsem to shlédla znovu :-))
  Absolutně souhlasím s problémem i s řešením…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s